Jak zarabiać na giełdzie – zarządzanie ryzykiem

Jak zarabiać na giełdzie

Bez względu na to, z jakiego narzędzia finansowego korzystasz, handlując na giełdzie, fascynujący i dochodowy handel zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem. Jednak nie ma przyczyny na rezygnację z tej formy zarabiania, ponieważ istnieje wiele sposobów, które są w stanie znacznie ograniczyć niebezpieczeństwo strat.

Wdrożenie metod zarządzania ryzykiem do własnej strategii handlowej to poprawna odpowiedź na pytanie „Jak zarabiać na giełdzie z najwyższymi zyskami?”. Jak widzisz, wcale nie jest to powiązane z wielkością Twojego depozytu startowego. Nieodpowiedzialny handel nie pomoże zarobić ani milionerom, ani traderem o przeciętnych możliwościach finansowych.

Żeby zminimalizować swoje starty w handlu na giełdzie, można po prostu skupić się na tej mniej przyjemnej stronie, którą posiada każda operacja. A więc, przed wykonaniem transakcji zastanów się nie nad tym, ile możesz zarobić, lecz nad tym, jak dużo możesz stracić? Wówczas zauważysz, że nie wszystkie propozycje na rynku są aż tak atrakcyjne.

Jak zarabiać na giełdzie dużo ze znikomymi stratami? Trzeba po prostu ograniczać ilość operacji, które przeprowadzasz w ciągu jednego dnia. Na przykład, wykonuj po trzy operacje dziennie. Jeżeli wśród tych prób będzie przynajmniej jedna nieudana, nie trać więcej swojego depozytu, a pozostaw go na jutro. Nie martw się, rynek jutro również będzie otwarty, natomiast Ty niekoniecznie będziesz miał budżet na handel.

Jedną z podstawowych porad, którą Ci zaoferuje każdy ekspert z dziedziny tradingu, jest prowadzenie zeszytu transakcji, operacji i wyników. Nie myśl, że to jest zwykła strata czasu. Własne statystyki jak nikt inny opowiedzą Ci o najlepszych aktywach i instrumentach do handlu. Poza tym, będziesz miał możliwość lepszego pilnowania swojego budżetu.

Oczywiście, bardzo ważną strategią, która pokazuje, jak zarabiać na giełdzie bez strat, jest odpowiednie inwestowanie. Jeżeli jesteś początkującym handlarzem, nie rozpędzaj się i nie przekraczaj wartości 5% w momencie, gdy inwestujesz w zakup aktywów. Oczywiście, jeżeli już czujesz się bardzo pewnie i masz realne wyniki swojego handlu, możesz inwestować do 30% całego depozytu za jednym razem. Ale w momencie, gdy dopiero się uczysz, nie wolno tracić kontroli nad emocjami. Pamiętaj, na pewno jeszcze będziesz miał wspaniałą szansę na dużą wygraną.

Jak wygląda giełda dla początkujących? Poświęć chwilę na lekturę artykułu i bliższe zapoznanie ze wskazówkami dotyczącymi inwestowania na giełdzie. Jeżeli odpowiednio poznasz temat – masz szansę na to, by zyskać finansową niezależność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *